M-GOK Krobia mapa serwisu | kontakt
jesteś tutaj:
Strona główna
 
   
   
 
 

Piękna Helena - Jacques Offenbach
dodano: 3-01-2011

Znakomita inscenizacja, przekomiczna koncepcja miesza czasy, epoki, kostiumy i pomysły rodem z komiksu. Prym wiedzie dama sceny Vesselina Kasarova w roli Heleny, która świetnie opanowała udawanie naiwnego dziewczęcia. Cała obsada świetnie śpiewa a orkiestra znakomicie gra.


Najlepsze Koncerty Muzyczne
dodano: 21-12-2011


Bożonarodzeniowe życzenia
dodano: 14-12-2011


Trubadur - Giuseppe Verdi
dodano: 14-12-2011

W inscenizacji Royal Opera House. „Trubadur” to opera oparta na libretcie autorstwa Cammarano i Bardarego, jednak jej najmocniejszą stroną jest doskonała muzyka skomponowana przez Verdiego. Melodie są bardzo wzruszające i wpadające w ucho, a szczególną uwagę zwrócić trzeba na słynny chór Cyganów w drugim akcie, oraz na rolę Azuleny będącej pierwszą wielką postacią kobiecą napisaną przez Verdiego na mezzosopran.


Symplicjusz - Johann Strauss - Syn
dodano: 12-12-2011

Miejscem akcji jest Europa Środkowa ogarnięta wojną trzydziestoletnią (1618–48) na tle religijnym. Gdy okazało się, że bracia Wendelin i Bruno von Grübben kochają tę samą kobietę, ten drugi opuszcza dom i przystaje do heretyków (protestantów). Wkrótce ginie w walce z rąk Wendelina, katolika. Zabójca, pełen skruchy, zaszywa się przed światem w leśnej głuszy. Zabiera ze sobą nowo narodzonego syna Symplicjusza, który dorasta w borze. Po latach dobra rodziny von Grübben mogą przepadnąć na rzecz Kościoła.


„KOCHAM MOJE MIASTO”
dodano: 7-11-2011

We wtorek 6 grudnia odbyło się w Ośrodku Kultury w Krobi podsumowanie XII Konkursu Literacko – Plastycznego i konkursu fotograficznego. Na konkurs literacki wpłynęło 39 prac 28 autorów, natomiast na plastyczny 96 prac 92 autorów. Łącznie nagrodzono 31 osób. Na konkurs fotograficzny 11 autorów nadesłało 25 prac. Nagrodzono 7 autorów. Po wręczeniu nagród odbył się koncert muzyczny w wykonaniu tria Taklamakan. Na zakończenie organizatorzy tj. Fundacja „Sąsiedzi Sąsiadom”, Stowarzyszenie „Kasztelania”, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy oraz Ośrodek Kultury w Krobi przygotowali dla wszystkich uczestników poczęstunek.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)
galeria zdjęć Protokół Konkursu Fotograficznego
galeria zdjęć Protokół Konkursu Platycznego
galeria zdjęć Protokół Konkursu Literackiego

Śpiewać Każdy Może
dodano: 7-11-2011

W niedzielę 4 grudnia odbył się w Krobi Finał VIII Powiatowego Konkurtsu Piosenki „Śpiewać Każdy Może”. W 4 kategoriach wiekowych wystąpiło 27 wykonawców reprezentujących 6 gmin z powiatu gostyńskiego. Jury pod przewodnictwem Mariusza Pikulskiego przyznało w I kategorii (klasy I-III szkół podstawowych) I miejsce Katarzynie Junkert z Krobi, w kategorii II nie przyznano I miejsca. W kategorii III (szkoły gimnazjalne) I miejsce przyznano Magdalenie Kajdrys z Krobi a w kategorii IV (szkoły ponadgimnazjalne) Kamilowi Żak z Gostynia. Ponadto Magdalena Kajdrys otrzymała Grand Prix Przeglądu. Laureaci I miejsc otrzymali bony towarowe o wartości 120,00 złotych, II o wartości 100,00 złotych, a III o wartości 80,00 złotych. Grand Prix uhonorowano dodatkowo bonami o wartości 100,00 złotych. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki w postaci bonów o wartości 50,00 złotych. W przerwie wystąpiła ubiegłoroczna laureatka i zdobywczyni Grand Prix Monika Polaczyk. Nagrody ufundowane przez Powiat Gostyński, Gminę Krobia i Stowarzyszenie Kasztelania wręczyli Katarzyna Szablewska – sekretarz gminy Krobia, Ireneusz Jóźwiak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi, Józef Czarnecki – członek zarządu powiatu Gostyńskiego oraz Dawid Kaczmarek – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kasztelania w Krobi.
Organizatorzy finału tj. Ośrodek Kultury w Krobi, ZSPiG w Krobi oraz Stowarzyszenie Kasztelania składają ogromne podziękowania dla ośrodków kultury z powiatu gostyńskiego za przeprowadzenie eliminacji w swoich gminach. Bez ich udziału niemożliwa byłaby organizacja tej imprezy.


galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)
galeria zdjęć Protokół Jury

Koncert Świąteczny Andrzeja Cierniewskiego
dodano: 2-12-2011


Ośrodek Kultury w Krobi zaprasza na bezpłatne zajęcia taneczne
dodano: 1-12-2011


II Katarzynkowy Przegląd Kapel Dudziarskich w Domachowie
dodano: 30-11-2011

W niedzielę 20 listopada na świetlicy wiejskiej w Domachowie odbyły się tradycyjne biskupiańskie Katarzynki. Podobnie jak w roku ubiegłym poprzedzał je Katarzynkowy Przegląd Kapel Dudziarskich. Impreza organizowana była wspólnie przez Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic oraz Ośrodek Kultury w Krobi.
Udział w przeglądzie wzięło jedenastu uczestników, spośród których czterem przyznano wyróżnienia. Byli to: dudziarz - Konrad Linkowski z Krobi oraz skrzypkowie: Konrad Foremski z Nietążkowa, Lilianna Szpurka z Krobi i Weronika Białek z Sikorzyna.
Na zakończenie przeglądu odbył się wspólny koncert uczestników wraz z mistrzami.
Wieczorem, od godziny 19, miały miejsce właściwe Katarzynki, które rozpoczęły się występem artystycznym Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic. Treść występu stanowił tradycyjny obrzęd Katarzynek.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

Eliminacje Gminne
VIII Powiatowego Konkursu Piosenki „Śpiewać każdy może”.
dodano: 7-11-2011

W niedzielę 20 listopada odbyły się eliminacje gminne, w których wzięło udział 51 wykonawców w trzech grupach wiekowych. Jury pod przewodnictwem Lidi Wytykowskiej zakwalifikowało do finału 6 uczestników, po 2 z każdej grupy wiekowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali czekoladę oraz przetwory HJ Heinz Pudliszki i Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu a najlepsi dodatkowo dyplomy oraz płyty cd Gościniec Biskupiański. Podczas finału gminę Krobia reprezentować będą: Marcelina Urbańska, Katarzyna Junkert, Julia Kordus, Wiktoria Biernat, Maria Miler i Magdalena Kajdrys. Laureatom gratulujemy, i już dziś zapraszamy na finał, który odbędzie się 4 grudnia o godz. 15.00 w Ośrodku Kultury w Krobi.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)
galeria zdjęć Protokół Jury Eliminacji Gminnych VIII PKP "Śpiewać Każdy Może"

Agrippina - Georg Friedriech Händel
dodano: 22-11-2011

Niezwykle pomysłowa inscenizacja Frédérica Fisbacha, wpisująca się w obecną tendencję wystawiania oper barokowych w kostiumie nawiązującym do epoki powstania dzieła i minimalistycznej dekoracji. Udana oprawa plastyczna przedstawienia idzie w parze ze znakomitą stroną muzyczną. Jean Claude Malgoire należy do prawdziwych znawców muzyki barokowej i barokowego teatru, dobrał też grono świetnych wykonawców z doskonałą Véronique Gens w roli tytułowej. Spektakl doskonały pod każdym względem, świetny, aby zacząć swoją przygodę z operą XVIII wieczną, ale wart polecenia także znawcom tematu.


Finał VIII Powiatowego Konkursu Piosenki "Śpiewać Każdy Może"
dodano: 22-11-2011


Eliminacja Gminne VIII Powiatowego Konkursu Piosenki
dodano: 15-11-2011


HMS Pinafore W Majestacie Prawa - Arthur Sullivan
dodano: 7-11-2011

Szalenie zabawny spektakl, rozegrany w scenografii i będącej wielką imitacją okrętu. Reżyser Stuart Maunder postarał się także o kilka rozwiązań scenicznych, które dodatkowo ubarwiają akcję. Zastępy kuzynek i ciotek sir Portera pojawiają się, więc na scenie dostarczone w wielkiej skrzyni z napisem „Ostrożnie!”, a on sam zostaje przetransportowany na wielkim haku żurawia służącego do załadunku towarów. Ze względu na specyfikę samego dzieła mamy tu więcej śpiewanych ról charakterystycznych oraz mówionych dialogów, szczególnie artyści odtwarzający postaci sir Josepha Portera i Little Buttercup mają pole do aktorskiego popisu rodem z angielskiej farsy.


Brydżowe zmagania
dodano: 7-11-2011

W pierwszą niedzielę listopada odbyły się w Ośrodku Kultury w Krobi mistrzostwa par powiatu gostyńskiego w brydżu sportowym o Puchar Starosty Gostyńskiego.
Puchar zdobyła para Adam Kasza i Jarosław Przedlacki z Gostynia, II miejsce zajęła para Czesław Michalak i Bronisław Lisiecki a III Elżbieta i Jerzy Tuchołkowie. Najlepszą parą gospodarzy zostali Leszek Maliński z Gostynia i Janusz Tomyślak z Krobi, którzy zajęli IV miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i upominki, które wręczył Ireneusz Jóźwiak Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi. Organizatorami turnieju było Stowarzyszenie Kasztelania i Ośrodek Kultury w Krobi. Fundatorami nagród i upominków był powiat Gostyński i Gmina Krobia.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

Projekcje filmów archiwalnych - "Powspominajmy"
dodano: 31-10-2011


Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości
dodano: 27-10-2011


Mistrzostwa Par Powiatu Gostyńskiego w Brydżu Sportowym o Puchar Starosty Gostyńskiego
dodano: 21-10-2011


Noc Horrorów w Kinie "Szarotka"
dodano: 13-10-2011


Wesele Figara - Wolfgang Amadeusz Mozart
dodano: 13-10-2011

W inscenizacji Glyndebourne Festival Opera. Opera oparta na sztuce Pierr’a Beaumarchais’go będącej krytyką arystokracji i feudalizmu. Dzieło w atmosferze politycznego skandalu dotarło do Wiednia, gdzie zainspirowało Mozarta do stworzenia opery. Jest do doskonała komedia z wyrazistymi, bardzo realnymi postaciami oraz z doskonałą muzyką Mozarta.


Ośrodek Kultury zaprasza na bezpłatne zajęcia taneczne
dodano: 13-10-2011


Duety miłosne
dodano: 11-10-2011

W poniedziałkowy wieczór zagościli na scenie Ośrodka Kultury artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu Anna Bajerska – Witczak – sopran, Agnieszka Wawrzyniak – sopran, Jarosław Patycki – tenor i Bartosz Kuczyk – tenor. Na koncercie Najpiękniejsze Duety Miłosne sala zapełniona została do ostatniego miejsca. Widzowie usłyszeli między innymi utwory z „Księżniczki Czardasza” i „Hrabiny Maricy” I. Kalmana oraz „Krainy uśmiechu”, „Carewicza”, Paganiniego i „Wesołej wdówki” F. Lehara.
Widownia na stojąco gorącymi brawami podziękowała Artystom za wspaniały koncert.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

Otwarcie wystawy fotograficznej „Pięcioro”
dodano: 10-10-2011

W dniu 4 października odbyło się w Ośrodku Kultury otwarcie wystawy członków klubu fotograficznego „W obiektywie” Joanny Nowackiej, Wiesławy Rewers, Anny Zwierzyckiej, Andrzeja Giszczyńskiego i Janusza Tomyślaka. Wystawie towarzyszyła prezentacja aparatów fotograficznych współczesnych i tych starszych oraz innych akcesoriów fotograficznych. Wśród gości znaleźli się Sebastian Czwojda – burmistrz Krobi i Ireneusz Jóźwiak – Przewodniczący RM w Krobi, którzy dokonali symbolicznego otwarcia wystawy, ks. kanonik Jan Reszelewski oraz liczne grono najbliższych i przyjaciół autorów. Oczywiście nie zabrakło skromnego poczęstunku i symbolicznej lampki wina. Na wystawie można obejrzeć 84 prace, które będą eksponowane do końca października.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

VIII RAJD ROWEROWY
Upamiętniający 72 rocznicę rozstrzelania Polaków w dniu 21 października 1939 roku w Krobi, Gostyniu i Poniecu
dodano: 4-10-2011


Festiwal Gajdovacka 2011
dodano: 23-09-2011

W dniach od 16-18 września 2011 w Oravskiej Polhorze na Słowacji odbywał się XII Międzynarodowy Festiwal Dudziarski „Gajdovacka”. Uczestniczyło w nim kilkudziesięciu muzyków ludowych reprezentujących takie kraje jak: Słowacja, Polska, Czechy, Serbia, Chorwacja, Austria, Francja i Szkocja. W Festiwalu brali udział także przedstawiciele wielkopolskich kapel: „Manugi” z Bukówca Górnego, Kapeli Dudziarskiej z Leszna oraz Kapeli Koźlarskiej i Młodzieżowej Kapeli Koźlarskiej ze Zbąszynia. Biskupizna reprezentowana była przez Krzysztofa Polowczyka z Domachowa.
W ramach Festiwalu odbył się Konkurs Młodych Gajdoszy, w którym udział brali dudziarze w wieku do 25 lat. Pierwsze miejsce wywalczył Jan Ryt z Suchej Beskidzkiej grający na dudach żywieckich; trzecie miejsce zajął Wielkopolanin – Wojciech Wojciechowski z Bukówca Górnego.

Więcej na www.biskupizna.pl

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

Koncerty i filmy muzyczne w Ośrodku Kultury
dodano: 22-09-2011


Wystawa Fotograficzna - "Pięcioro"
dodano: 20-09-2011


Thais - Jules Massenet
dodano: 20-09-2011

Widowisko, jakie stworzył Pier Luigi Pizzi na scenie Gran Teatro La Fenice, można uznać za udane, a miejscami nawet fascynujące. Tym razem przenosi on widzów do surowej, czystej Aleksandrii, gdzie jednak dzięki kilku elementom i kostiumom w scenie przyjęcia unosi się specyficzna nuta zmysłowości. Olbrzymią urodę mają sceny taneczne z udziałem baletu, udanie ukazujące senne widzenia Atanaela. Wszystko to podbudowują doskonale śpiewający i świetnie obsadzeni w swych rolach soliści, a przede wszystkim Thais -Eva Mei.


Festiwal Tradycji i Folkloru
dodano: 14-09-2011

W dniach 10-11 września odbywał się Festiwal Tradycji i Folkloru zorganizowany wspólnie przez Gminy Pakosław i Krobia. Pierwszy dzień Festiwalu odbywał się nad pakosławskim zalewem, natomiast drugi w centrum Biskupizny – Domachowie.
Część Festiwalu odbywającą się w Domachowie rozpoczęła inscenizacja tradycyjnego biskupiańskiego wesela przygotowana wspólnie przez Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic, Zespół Folklorystyczny „Młodzi Biskupianie” ze Starej Krobi, Dziecięcy Zespół Biskupiański przy Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobia oraz Teatr „Na Fali” działający przy ZSPiG w Krobi. Scenariusz wesela w całości opierał się na biskupiańskiej tradycji i powstał dzięki współpracy starszych Biskupian pamiętających jeszcze prawdziwe biskupiańskie wesela. W dalszej części imprezy prezentowały się zaproszone zespoły, wśród których znaleźli się: „Wisieloki” z Szymanowa, „Drawianie” z Drawska, Kaszubi z Sierakowic oraz górale z Istebnej. Dzień zakończył się zabawą ludową przy tradycyjnych instrumentach, potańczyć można było na niej na przemian do muzyki biskupiańskiej i góralskiej.
Festiwalowi towarzyszyła wystawa zdjęć ukazujących folklor biskupiański od czasów międzywojennych aż do dnia dzisiejszego. Można było także zakupić wydawnictwe związane z Biskupizną i Krobią oraz skosztować biskupiańskich potraw przygotowanych przez KGW Domachowo.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

Płyta „Biskupiański Gościniec”
dodano: 13-09-2011

Zapraszamy do zakupu najnowszej płyty Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic wydanej przez Ośrodek Kultury w Krobi z okazji przypadającego w przyszłym roku 40-lecia powstania Zespołu. Na płycie znajduje się 21 utworów, wśród których są zarówno przyśpiewki jak i muzyka dudziarska z tradycyjnego biskupiańskiego repertuaru. Wykonawcami są zasłużeni artyści ludowi mający na koncie wiele nagród i wyróżnień z licznych przeglądów i festiwali. Są to śpiewacy: Anna Chuda, Beata Kabała, Michał Chudy, Franciszek Jesiak oraz Piotr Kubiak. Przygrywają kapele dudziarskie w składzie: Stanisław Kubiak – dudy, Krzysztof Polowczyk – skrzypce oraz Wiesława Rewers – dudy, Krzysztof Polowczyk – skrzypce.
Płyta do nabycia w krobskim Ośrodku Kultury w cenie 20 zł.


Najpiękniejsze Duety Miłosne
dodano: 13-09-2011


Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym
dodano: 06-05-2011

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krobi ogłasza przetarg nieograniczony: BUDOWA ŚCIANY WSPINACZKOWEJ W RAMACH ZADANIA ADAPTACJA POMIESZCZEŃ KOTŁOWNI ZESPOŁU SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W KROBI NA POMIESZCZENIA SIŁOWNI I KLUBU FITNESS - oferty należy składać do 21.09.2011 godzina 11:45 , miejsce: Siedziba zamawiającego (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krobi ul.Powstańców Wielkopolskich 27, 63-840 Krobi)


Treść ogłoszenia w BIP

Dożynki Gminne 2011
dodano: 6-09-2011

W przeddzień Dożynek Gminnych, 3 września, w ramach tegorocznych Dni Krobi odbyło się drugie już w tym roku Fosogranie. Tym razem swoją twórczość na estradzie na fosie prezentowały zespoły Drunk’n’Rolled z Wolsztyna oraz Świt Żywych Muzyków z Warszawy.
W niedzielę, 4 września, odbyły się Gminne Dożynki. Rozpoczęła je tradycyjnie msza święta zakończona przemarszem korowodu dożynkowego na Ogród Ludowy. Część oficjalną rozpoczęła prezentacja obrzędu dożynkowego w wykonaniu Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic. Tegorocznymi starostami dożynek byli państwo Paulina i Przemysław Zwierzyccy.
Po części obrzędowej w Pałacu „na fosie” miało miejsce uroczyste odsłonięcie obrazu przedstawiającego króla Przemysła II. W międzyczasie na scenie prezentowany był program dla najmłodszych „Szkoła Klaunów”, a na boisku miejskim rozpoczął się Turniej Wsi. W tym roku zwycięstwo odniosła reprezentacja Gogolewa, a kolejne miejsce na podium przypadły przedstawicielom Domachowa oraz Żychlewa.
Główną atrakcją imprezy był koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Blenders. Koncert odbył się dzięki sponsorowi – firmie EPA ze Szczecina. Na zakończenie odbyła się zabawa ludowa.


galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

Patience - Arthur Sullivan
dodano: 6-09-2011

Australijska inscenizacja „Patience” zrealizowana przez Johna Coksa odwołuje się w warstwie wizualnej do estetyki malarstwa prerafaelitów, a szczególnie Dantego Gabriela Rossettiego. Zwolennicy estetyzmu noszą więc stroje jakby żywcem wzięte z płócien prerafaelitów, co przy specjalnie dobranych aktorach grających damy i angielskich dragonów daje szalenie komiczny efekt. Również postaci obu poetów zostały potraktowane w sposób parodystyczny, niemal graniczący z kiczem i złym smakiem – są przezabawni, pozując na romantycznych bohaterów, ubrani w średniowieczne i renesansowe kostiumy.


Festiwal Tradycji i Folkloru
dodano: 2-09-2011


Zapraszamy na zajęcia taneczne
dodano: 1-09-2011


Dni Krobi 2011
dodano: 22-08-2011


VIII Powiatowy Konkurs Piosenki „Śpiewać każdy może”
dodano: 22-08-2011

Ośrodek Kultury i Zespół Szkoły Podstawowej w Krobi ogłaszają eliminacje gminne do powiatowego konkursu piosenki. Karty zgłoszeń należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 10 listopada 2011 roku na adres Ośrodka Kultury w Krobi. Eliminacje w Gminie Krobia odbędą się 20 listopada 2011 r (niedziela) o godzinie 14.00 w Ośrodku Kultury. Uczestnicy startować będą w następujących kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, szkoły gimnazjalne i szkoły średnie.

Pobierz:

galeria zdjęć Regulamin
galeria zdjęć Karta zgłoszenia

II Nocny Rajd Rowerowy Szlakiem Jana z Domachowa Bzdęgi
dodano: 16-08-2011


Akcja Lato
dodano: 16-08-2011

W ramach tegorocznej Akcji Lato Ośrodek Kultury w Krobi zorganizował sześć występów teatrzyku „Herbi” – w Sułkowicach, Starej Krobi, Chwałkowie oraz trzy razy w Krobi. Spektakle obejrzało ponad 300 osób. Każdemu przedstawieniu towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci z nagrodami. Odbyły się także zawody wędkarskie, które zgromadziły ponad 30 uczestników oraz niedzielne rajdy rowerowe, w których udział wzięło ok. 50 osób. Od 8 lipca do 13 sierpnia w każdy piątek i sobotę w kinie odbywały się darmowe projekcje filmów dla dzieci i młodzieży – podczas 12 seansów wyświetlono 10 tytułów, które zgromadziły w sumie ponad 500 widzów.
Na kompleksie sportowym „Moje Boisko Orlik 2012” w czasie wakacji od 4 lipca do 11 sierpnia odbywały się w każdy poniedziałek i czwartek konkursy i mini turnieje dla dzieci i młodzieży. W ciągu wakacji odbyło się w sumie 11 imprez sportowych. Pierwszym turniejem otwierającym sezon wakacyjny był turniej streatball dla gimnazjum. Turniej zwyciężyli Kubiak Bartłomiej i Serwatka Filip, a w kategorii szkoła podstawowa pierwsze miejsce zajęli Michał Kaźmierczak i Filip Szymkowiak. W konkursie żonglerki kat. szkoła podstawowa I miejsce wywalczył Norbert Kabała a w kat. gimnazjum Marcin Szwarc. W turnieju rzutów karnych I miejsce zdobył Mikołaj Nele (kat. szkoła podstawowa) , a kategorii gimnazjum na I. miejscu uplasował się Witold Henzel. W Mini Turnieju Piłki Nożnej 2x2 na jedna bramkę w kategorii 4-6 szkoły podstawowej I miejsce zdobyła drużyna Fallen Angles w składzie Aleksander Woźniak, Mateusz Górkowski, a w kategorii gimnazjum I miejsce wywalczyła drużyna FC Barcelona w składzie Patryk Moryson i Eryk Moryson. W konkursie rzutów osobistych do kosza w kategorii dziewcząt szkoły podstawowej I miejsce zdobyła Julita Łapawa, a w kategorii chłopców I miejsce zajął Norbert Kabała, a w gimnazjum Aleksander Polowczyk. Ostatnim konkursem zamykającym zmagania sportowe w czasie wakacji był konkurs rzutu piłeczką tenisową, w którym to I miejsce zdobył Mikołaj Nele. Pierwsze trzy miejsca wywalczone przez zawodników były nagradzane upominkami ufundowanymi przez Ośrodek Kultury w Krobi. Za I miejsce uczestnicy otrzymywali pamiątkowe koszulki, za II miejsce getry piłkarskie, a za III miejsce frotki. Łącznie we wszystkich konkursach i mini turniejach brało udział 72 uczestników. W miesiącu lipcu i sierpniu odbywały się wyjazdy dla dzieci i młodzieży nad jezioro organizowane przez Ośrodek Kultury w Krobi. Podczas pobytu nad jeziorem dzieci i młodzież brały udział w grach i zabawach w wodzie. Do Cichowa odbyły się 3 wyjazdy a do Osiecznej 2. W czynnym wypoczynku nad jeziorem wzięło udział blisko 100 osób. Na kompleksie sportowym zakończył się Turniej Piłki Nożnej Amatorów. I miejsce wywalczyła Gmina Krobia, na II miejscu uplasowała się Skoda Auto Perfect, III miejsce zajęła drużyna Conwert, a na IV miejscu uplasowała się drużyna Drink Team. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Ośrodek Kultury w Krobi. 19 lipca na kompleksie sportowym odbyły się gry i zabawy dla dzieci z Przedszkola „Pod Świerkami”. Przygotowano 9 konkurencji, w których każdy zawodnik brał udział. Po zakończeniu zmagań sportowych każdy uczestnik gier i zabaw otrzymał upominek ufundowany przez Gminę Krobia.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

Obóz krobskiej Kapeli Dudziarskiej w Osiecznej
dodano: 20-07-2011

W dniach od 12 do 17 lipca zorganizowany został w Osiecznej obóz szkoleniowo-wypoczynkowy dla Kapeli Dudziarskiej z Ośrodka Kultury w Krobi. W czasie wyjazdu młodzież miała okazję bardziej się zintegrować, wspólnie pomuzykować, potańczyć oraz pozwiedzać ciekawe miejsca w Osiecznej i Lesznie.
Celem obozu było utrwalenie i podsumowanie umiejętności zdobytych w minionym roku szkolnym na zajęciach z nauki gry na dudach i skrzypcach podwiązanych. Każdy z uczestników obozu na zakończenie zaprezentował się na wewnętrznym przeglądzie oraz otrzymał świadectwo z ocenami.

Więcej na www.biskupizna.pl

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

Zawody wędkarskie
dodano: 11-07-2011

W niedzielę 10 lipca na fosie odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży poniżej 15 roku życia. Impreza zorganizowana była przez PZW Koło Syrenka Krobia, Gminę Krobia oraz Ośrodek Kultury w Krobi. Do wędkarskich zmagań przystąpiło 23 uczestników, spośród których najlepszym okazał się Dawid Sworowski, który z wynikiem 1680g zajął I miejsce. II miejsce zajął Amadeusz Kalemba, III Miłosz Pampel, IV Karol Kozyra, a V Nikodem Olejniczak. Najlepsza z dziewczyn – Klaudia Tomczak – uplasowała się na 7 pozycji z wynikiem 510g. Nagrody laureatom wręczył prezes PZW Koło Syrenka w Krobi - pan Andrzej Zawieja. Na zakończenie zorganizowane zostało wspólne ognisko dla zawodników oraz ich opiekunów.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

45. Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym
dodano: 29-06-2011

45. Festiwal w Kazimierzu już za nami. Odbył się on w dniach 24 - 26 czerwca, a udział w nim wzięło około 800 artystów ludowych z czternastu województw. Wśród uczestników znalazła się również pięcioosobowa grupa Biskupian - dwie śpiewaczki: Anna Chuda oraz Beata Kabała oraz kapela: Małgosia Szymankiewicz (skrzypce) i Krzysztof Polowczyk (dudy), która wraz z instruktorem Michałem Umławskim startowała w kategorii "Duży - Mały".

Wśród nagrodzonych znalazła się pani Anna Chuda, która zdobyła wyróżnienie. Serdeczne gratulacje!

Więcej na www.biskupizna.pl

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

Biskupianie w Kopanicy
dodano: 29-06-2011

W dniach od 17-19 czerwca odbywał się X Konkurs Muzyki Ludowej w Kopanicy. W tegorocznej edycji udział wzięło około 80 muzyków z całej Wielkopolski, a także goście - zespół "Etnoritam" z Płowdiw w Bułgarii. Biskupiznę reprezentowały śpiewaczki - Anna Chuda i Beata Kabała oraz kapela w składzie: Małgorzata Szymankiewcz na skrzypcach i Krzysztof Polowczyk na dudach.

Uczestnicy oceniani byli w sześciu kategoriach przez jury, w skład którego weszli: prof. Bogusław Linette, dr hab. Zbigniew Przerembski, dr Lindsay Davidson oraz dyrektor Muzeum Instrumentów Muzycznym w Poznaniu Janusz Jaskulski.

Finał imprezy oraz ogłoszenie wyników nastąpiło w niedzielę 19 czerwca na plaży w Wąchabnie. Werdykt jury okazał się bardzo miły dla Biskupian. Pierwsze miejsce w kategorii solistów - śpiewaków zajęła Anna Chuda, natomiast w kategorii młodzieżowej kapel na trzecim miejscu uplasowała się kapela biskupiańska (M. Szymankiewicz, K. Polowczyk), przy czym należy podkreślić, że było to najlepsze miejsce w tej kategorii wśród kapel dudziarskich bowiem dwa wyższe stopnie podium zajęły kapele koźlarskie z Dąbrówki (pierwsze miejsce) i z Przyprostyni (drugie miejsce). Warto podkreślić, iż dla kapeli z Biskupizny był to debiut w tego typu imprezie. Zwycięzcami w pozostałych kategoriach zostali: w kategorii kapel dorosłych - Kapela Dudziarzy Wielkopolskich CK "Zamek" z Poznania (Bartosz Mendlewski na dudach i Paweł Dukat na skrzypcach); w kategorii solistów dorosłych - Bernard Kasper z Przyprostyni na koźle białym weselnym; soliści młodzieżowi - Andżelika Drozda z Kolesina również na koźle białym.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

Zawody Wędkarskie na fosie
dodano: 29-06-2011


Akcja Lato 2011
dodano: 29-06-2011


Premiera estrady na fosie
dodano: 27-06-2011

W ostatnią niedziele czerwca odbyło się fosogranie. Była to pierwsza impreza, podczas której wykorzystano estradę na fosie. Wystąpiły cztery zespoły z Leszna, Kościana i Wolsztyna grające bardzo różnorodną muzykę. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pogoda dopisała, niestety nie dopisała publiczność, której było niewiele. Szczególnie młodzi ludzie, dla których impreza była skierowana. Następna impreza na fosie odbędzie się 3 września, podczas której zaprezentują się 2 zespoły a na zakończenie grupa Świt Żywych Muzyków z Warszawy, która reprezentuje nurt zwany folkiem miejskim.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

CZARODZIEJSKI FLET- WOLFGANG AMADEUSZ MOZART
dodano: 16-06-2011

W inscenizacji The Royal Opera ujrzymy charakterystyczną dla współczesnej mody mieszankę stylistyczną. Symboliczna scenografia oraz nieliczne naturalistyczne rekwizyty występują w połączeniu z barwnym przekrojem kostiumów z różnych epok jednak z przewagą strojów z czasów Mozarta. Spektakl zdecydowanie warty zainteresowania ze względu na bardzo wysoki poziom muzyczny oraz wyrównaną obsadę aktorską.


ZAPROSZENIE NA KONCERT MUZYCZNY - "FOSOGRANIE"
dodano: 16-06-2011


Ogłoszenie o wyniku przetargu
dodano: 13-06-2011

Informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie „przetargu nieograniczonego” na: „ADAPTACJĘ POMIESZCZEŃ KOTŁOWNI ZESPOŁU SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W KROBI NA POMIESZCZENIA SIŁOWNI I KLUBU FITNESS ” najkorzystniejszą ofertę złożyła firma – TOMBUD TOMASZ KOZŁOWSKI UL. LUDOWA 2 A, 64-100 LESZNO.


Treść ogłoszenia w BIP

Kraków Jana Pawła II
dodano: 9-06-2011

Pod takim tytułem została otwarta wystawa 32 wielkoformatowych fotografii Adama Bujaka, w dniu 3 czerwca przed pałacem na fosie. Otwarcia dokonał ks. kanonik Jan Reszelewski i Pani Anna Zwierzycka. Dla blisko 70 uczestników otwarcia przygotowano poczęstunek w postaci kremówek. Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje Panom Eugeniuszowi Jakubczakowi, Andrzejowi Zygmuntowi i Piotrowi Langiewiczowi za pomoc w przygotowaniu ekspozycji. Wystawa będzie czynna do 24 czerwca br.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

GONDOLIERZY - ARTHUR SULLIVAN
dodano: 8-06-2011

"Gondolierzy albo król Baratarii", utwór wystawiony w Sawoy Theatre w sobotę 7 grudnia 1889 r., wsławił się w historii swą wyjątkową, pełna blasku, barwną i radosną muzyką. Jednocześnie była to ostatnia operetka wyprodukowana przed niefortunnym i niepotrzebnym nieporozumieniem pomiędzy członkami wielkiego triumwiratu twórców - librecistą Wiliamem Gilbertem, kompozytorem Arthurem Sullivanem oraz impresariem Richardem D'Oyly Carte'em. Jedną z ciekawostek australijskiego spektaklu stanowi wykonanie roli księżnej Plaza-Toro przez... mężczyznę. Graeme Ewer, bo o nim tu mowa, tak znakomicie sprawdził się jako mezzosopran, że wielu widzów nawet nie podejrzewa mistyfikacji.


Koncert Trzech Tenorów
dodano: 1-06-2011

Z okazji Dnia Matki 30 maja odbył się w Ośrodku Kultury Koncert Trzech Tenorów. Wystąpili Bartosz Kuczyk, Włodzimierz Kalemba i Mirosław Niewiadomski. Publiczność mogła posłuchać największych przebojów operowych, operetkowych i muzyki popularnej. Zgromadzeni słuchacze przez dwie godziny bawili się wyśmienicie.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

Indianie na fosie
dodano: 1-06-2011

Na fosie 28 maja z okazji Dnia Dziecka rozbiła się wioska indiańska. Przez cztery godziny odwiedzali ją najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, często ze swymi rodzicami. Nie zabrakło gier, zabaw, tańców, malowania twarzy, konkursów z upominkami i innych atrakcji. Niewątpliwie ogromną atrakcją była kula wodna, z której skorzystało blisko 60 chętnych.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

Ogłoszenie o wyniku przetargu
dodano: 31-05-2011

Dnia 16 maja 2011 rozstrzygnięto przetarg nieograniczony na „Remont i modernizację budynku Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Krobi".
Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma –„ZAKBUD” ZAKŁAD KONSERWATORSKO – BUDOWLANY UL. GEN. TACZAKA 2/10, 63-800 GOSTYŃ. Cena oferty wyniosła: 96.591,10 (netto), 118.807,05 (brutto).


Treść ogłoszenia w BIP

XII Konkurs Literacko – Plastyczny
Kocham Moje Miasto

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w dwunastej edycji gminnego konkursu literacko-plastycznego. Duże zainteresowanie poprzednimi edycjami pozwala sądzić, że również hasło tegorocznego konkursu zainspiruje wielu młodych autorów literackich i plastycznych prac. Zachęcamy twórców do artystycznych wypowiedzi i życzymy sukcesów w konkursie. Termin nadsyłania prac upływa 31 października 2011 roku. Rozstrzygnięcie połączone z wręczeniem nagród odbędzie się 6 grudnia o godz. 10.00 w Ośrodku Kultury w Krobi. Szczegóły w załączonym regulaminie.

Pobierz:

Regulamin Regulamin konkursu

Kraków Jana Pawła II - wystawa plenerowa
dodano: 25-05-2011


Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej
dodano: 18-05-2011

W niedzielę 15 maja odbył po raz ósmy konkurs piosenki dla przedszkolaków. Konkurs zgromadził 21 wykonawców z 9 przedszkoli w gminie Borek, Gostyń, Poniec i Krobia. Jury w składzie Mariusz Pikulski – przwodniczący oraz Hanna Chlebowska i Justyna Pikulska – członkowie, przyznało dwa I miejsca dla Pauliny Andrzejewskiej z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi za wykonanie piosenki A ja rosnę, opiekun Maria Kaczmarek i Mari Kaczmarek z Przedszkola Niepublicznego Bajka w Gostyniu, za wykonanie piosenki Hej, co ty na to, opiekun Natalia Radoła. Dwa równorzędne drugie miejsca otrzymały Nikola Tomczyk z Przedszkola „Pod Świerkami” w Krobi, opiekun Maria Kaczmarek i Natalia Pazoła ze Szkoły Filialnej z klasami integracyjnymi w Ciołkowie, opiekun Jolanta Pierzchlewicz. Dwa III miejsca otrzymali Jagna Skorupka z Przedszkola „Pod Świerkami” w Krobi, opiekun Izabela Czwojda oraz Jakub Lisiecki z Przedszkola Samorządowego Pod Dębem w Karolewie, opiekun Agnieszka Przybylak. Laureaci otrzymali dyplomy i maskotki. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki w postaci mp3. Nagrody wręczyli Sebastian Czwojda – burmistrz Krobi i Ireneusz Jóźwiak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

MIASTO TAŃCA PRZESZŁO DO HISTORII
dodano: 18-05-2011

IV Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Miasto Tańca, odbył się 14 maja na hali ZSOiZ w Krobi. W Turnieju wzięło udział 53 solistów, 14 duetów i 16 miniformacji (razem 192 uczestników). Uczestnicy reprezentowali województwo dolnośląskie, lubuskie, mazowieckie, podkarpackie, śląskie, i najliczniej wielkopolskie. Zawodników oceniało jury w składzie: Katarzyna Rosół, Jacek Bajor i Karol Polak. Muzykę puszczał Michał Słowiński a całość prowadził Tomasz Siwicki. Krobię reprezentowała miniformacja Step by Step, która mimo, że bardzo podobała się publiczności nie znalazła się w finale. W kategorii solistów I miejsce zajęła Aga Jaśkowska z Wrocławia, II Maciej Pela z Warszawy a III Jan Jagodziński także z Wrocławia. W kategorii dwójek zwyciężyli Aga Jaśkowska z Janem Jagodzińskim z Wrocławia, II miejsce zajeli Kasia Wiatrowska i Michał Śniegu Strugarek, a III Kasia Karnabol i Artur Sawiński obie dwójki z Poznania. W miniformacjach najlepsza okazała się poznańska EF Machine trenowana przez Marcina Stańczyka, II miejsce zajęła wałbrzyska miniformacja Chilli ze Szkoły Tańca Cordex, a III VHS Crew z Poznania. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy, puchary i nagrody pieniężne, które wręczyli Katarzyna Szablewska – sekretarz Gminy Krobia oraz Józef Czarnecki – członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego. Impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Kasztelania i Ośrodek Kultury z Krobi została dofinansowana przez Samorząd Powiatu Gostyńskiego i Gminę Krobia. Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu i dyrekcji ZSOiZ w Krobi.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

Wioska Indiańska na fosie
dodano: 18-05-2011


Krobia - Miasto Tańca 2011
dodano: 11-05-2011

W załącznikach listy zgłoszonych uczestników

Pobierz:

Uczestnicy - solo Lista uczestników w kategorii - solo
Uczestnicy - dwójki Lista uczestników w kategorii - dwójki
Uczestnicy - miniformacje Lista uczestników w kategorii - miniformacje

Wystawa Fotografii "DZIECKO 2010"
dodano: 11-05-2011


Finał VIII Powiatowego Konkursu Piosenki Przedszkolnej
dodano: 11-05-2011


Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym
dodano: 05-05-2011

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krobi ogłasza przetarg niograniczony pn. „ADAPTACJA POMIESZCZEŃ KOTŁOWNI ZESPOŁU SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W KROBI NA POMIESZCZENIA SIŁOWNI I KLUBU FITNESS” oferty należy składać do 27.05.2011 godzina 11:45, miejsce: Siedziba zamawiającego (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krobi ul.Powstańców Wielkopolskich 27, 63-840 Krobi)


Treść ogłoszenia w BIP

Koncert Trzech Tenorów
dodano: 28-04-2011


Sukces krobskich muzyków
dodano: 28-04-2011

W sobotę 16 kwietnia br. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Osiecznej odbył się XXVII Wielkopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych im. Jana Schulza. Do udziału w konkursie zgłosiło się 32 młodych instrumentalistów. Tegoroczna edycja konkursu przeznaczona była członków orkiestr dętych będących uczniami lub absolwentami szkół muzycznych w wieku od 10 do 18 lat. Każdy uczestnik zobowiązany był do wykonania dwóch utworów: obowiązkowego i dowolnego. Klasyfikacja przeprowadzona została w trzech grupach wiekowych, w których wyodrębniono po dwie kategorie instrumentalne.
Laury zdobyte przez krobskich instrumentalistów:
I miejsce – Rafał Wołos – sakshorn tenorowy (grupa I, instrumenty dęte blaszane)
I miejsce – Joachim Rufael – trąbka (grupa II, instrumenty dęte blaszane)
I miejsce – Waldemar Wlekliński – trąbka (grupa III, instrumenty dęte blaszane)
II miejsce – Aleksander Sławiński – trąbka (grupa I, instrumenty dęte blaszane)
II miejsce – Wiktor Bąk – tuba (grupa III, instrumenty dęte blaszane)
III miejsce – Joanna Nele – sakshorn tenorowy (grupa II, instrumenty dęte blaszane)
Wyróżnienie – Dawid Wołos – trąbka (grupa II, instrumenty dęte blaszane)
Ponadto Nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika konkursu otrzymał Rafał Wołos – sakshorn tenorowy (grupa I, instrumenty dęte blaszane).
Najważniejszą nagrodę konkursu – Grand Prix otrzymał Waldemar Wlekliński – trąbka (grupa III, instrumenty dęte blaszane).
Ten ogromny sukces krobskich muzyków był możliwy dzięki kapelmistrzowi i instruktorowi w jednej osobie Panu Mariuszowi Pikulskiemu. Gratulacje.


Życzenia Wielkanocne
dodano: 20-04-2011


Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym
dodano: 20-04-2011

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krobi ogłasza przetarg niograniczony na remont i modernizację budynku MGOK - oferty należy składać do 16.05.2011 godzina 13:45, miejsce: Siedziba zamawiającego (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krobi ul.Powstańców Wielkopolskich 27, 63-840 Krobi)


Treść ogłoszenia w BIP

Krobia - Miasto Tańca 2011
dodano: 19-04-2011


CAR I CIEŚLA - ALBERT LORTZING
dodano: 19-04-2011

Albert Lortzing obok Carla Marii von Webera należy do najwybitniejszych twórców niemieckiej opery romantycznej. Libretta pisał na ogół sam, zręcznie przeplatając momenty pełne uczucia i nastroju ze scenami o charakterze humorystycznym. "Car i cieśla" to opera komiczna w 3 aktach. Opera miała swoją premierę w 1837 roku.


Zapraszamy na Uroczystość Narodowego Święta 3 Maja
dodano: 19-04-2011


Potyczki sportowe na "Orliku"
dodano: 14-04-2011

W dniu 30 marca odbyły się zmagania sportowe dziewcząt i chłopców klas VI, zorganizowane przez ZSPiG i Ośrodek Kultury w Krobi. Potyczki sportowe odbyły się na kompleksie sportowym „Moje Boisko Orlik 2012”. Dziewczęta brały udział w rozgrywkach „Ringo”. Do zmagań przystąpiło 6 drużyn, I miejsce zdobyła drużyna „Różowe Trampy”, II miejsce Chupa Chups, na III miejscu uplasowała się drużyna „King of volleball”, IV miejsce „Malinowe Mamby”, V miejsce „Szczęśliwa siódemka”, VI miejsce „Nugettsy” Do rozgrywek piłki nożnej chłopców przystąpiły trzy drużyny: I miejsce wywalczyła drużyna „Koksy”, II miejsce zajęła drużyna „Ultra Bobry”, III miejsce „Turbo Bzyki”. W skład komisji sędziowskiej wchodzili nauczyciele wychowania fizycznego ZSPiG w Krobi: Pani Anna Nalborska, Wioletta Skrzypczak, Patrycja Kapała, Sławomir Gembiak, Dariusz Kreczmer. Ufundowane przez Ośrodek Kultury w Krobi puchary i dyplomy wręczone zostały uczestnikom zmagań przez animatora sportu.


Miasto Tańca Krobia 2011
dodano: 13-04-2011

Stowarzyszenie „Kasztelania” wraz z Ośrodkiem Kultury w Krobi organizuje w dniu 14 maja IV Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego "Miasto Tańca" – (hip-hop), który odbędzie się na hali sportowej ZSOiZ w Krobi. Turniej zostanie rozegrany w kategorii solo, duety i mini formacje. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 6 maja br. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników hip – hopu. Początek imprezy o godz. 14.00. Wstęp wolny. W załączeniu regulamin i karty zgłoszenia.

Pobierz:

galeria zdjęć Regulamin
galeria zdjęć Karta zgłoszenia - solo
galeria zdjęć Karta zgłoszenia - dwójki
galeria zdjęć Karta zgłoszenia - miniformacje

Grupa Operacyjna w Krobi
dodano: 13-04-2011

8 kwietnia hip-hopowa Grupa Operacyjna zagościła na scenie krobskiego Ośrodka Kultury. Przy trwającym godzinę koncercie świetnie bawiła się publiczność złożona z około 180 młodych ludzi. Po koncercie artyści rozdawali autografy, robiono wspólne zdjęcia, a także można było nabyć najnowszą płytę zielonogórskiej grupy.

galeria zdjęć przejdź do Galerii Zdjęć (nowe okno)

Protokół Jury Konkursu
„Zachowanie lokalnego dziedzictwa – świątki przydrożne”
Krobia, 11 kwietnia 2011 roku

dodano: 13-04-2011

Jury powołane przez organizatorów: Fundację „Sąsiedzi Sąsiadom” i Ośrodek Kultury w Krobi w składzie: Robert Grupa – przewodniczący, Andrzej Miałkowski i Janusz Tomyślak – członkowie postanowiło przyznać:
I miejsce Jakubowi Buszowi i Janowi Jurkowskiemu z ZSPiG w Krobi, za wspólną pracę Krzyże i świątki.
Nagrodzeni otrzymują dyplomy i albumy Powiat Gostyński.
Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymują:
Angelika Pijaczyńska z Chwałkowa za pracę Historia krzyża w Chwałkowie
Marcin Tórz z Pudliszek, za pracę na temat Figury Matki Boskiej z dzieciątkiem w Pudliszkach
Wyróżnieni otrzymują dyplomy i książkę Krobia i okolice – zarys dziejów.


VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej
dodano: 05-04-2011

Ośrodek Kultury i Przedszkole Samorządowe Pod Świerkami w Krobi organizują VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy przedszkolacy z powiatu gostyńskiego – maksymalnie po 3 osoby z każdego przedszkola. Zgłoszenia należy przesłać najdalej do 5 maja br. Finał odbędzie się 15 maja (niedziela) w Ośrodku Kultury w Krobi, początek godz. 16.00. Należy przybyć 30 minut przed rozpoczęciem imprezy. Wszyscy finaliści otrzymają dyplomu i upominki a najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe.

Pobierz:

galeria zdjęć Regulamin konkursu
galeria zdjęć Karta zgłoszenia

CARMEN GEORGES BIZET
dodano: 04-04-2011

W inscenizacji TEATRO DI SAN CARLO W NEAPOLU; „Carmen” to kompozycja o niezwykle wysokim poziomie muzycznej narracji. Doskonale wykreowani bohaterowie są barwni i pełni życia, a samo dzieło jest bardzo nowatorskim i umiejętnym połączeniem opery komicznej z tragedią. W kompozycji wykorzystane zostały etniczne motywy hiszpańskie i cygańskie.


MIKADO ARTHUR SULLIVAN
dodano: 04-04-2011

W inscenizacji Opera Australia. Libretto „Mikada” obrazować miało stosunki panujące w wiktoriańskiej Anglii, jednak akcja umieszczona została w egzotycznej japońskiej scenerii niezwykle popularnej pod koniec XIX wieku. Treść operetki wywołała protesty ambasad japońskich przedstawiała bowiem Japonię jako niecywilizowany kraj rządzący się barbarzyńskimi prawami. Pomimo kontrowersji jednak wystawiania spektaklu nie zaniechano, a po wojnie zawitał nawet do Japonii śpiewany po japońsku...


Zaproszenie na rajd rowerowy
dodano: 23-03-2011

Informujemy, że w dniu 3 maja br. stowarzyszenie „Na szlaku” organizuje rajd rowerowy na trasie Krobia – Pępowo – Piaski – Krobia – około 45 km. Zbiórka uczestników o godz. 13.30 na fosie Plac Kościuszki 3 w Krobi. Przewidywany start o godz. 13.45, w Piaskach zwiedzanie arboretum i izby leśnej, przyjazd do Krobi o godz. 19.15. Po rajdzie poczęstunek dla uczestników, pokaz trialu – akrobacji rowerowych w wykonaniu grupy Res – Trial z Rzeszowa, na zakończenie około godz. 20.45 nocny plenerowy seans filmowy. Wpisowe w wysokości 5,00 złotych od uczestnika. W ramach wpisowego organizatorzy gwarantuję pamiątkowy buton i poczęstunek na zakończenie rajdu. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zgłoszenia przyjmujemy do 29 kwietnia 2011 roku telefonicznie 507-047-113 lub 667-663-534 oraz drogą mailową stowarzyszenienaszlaku@wp.pl


TRAVIATA GIUSEPPE VERDI
dodano: 19-03-2011

W inscenizacji TEATRO REGIO DI PALMA, „Traviata” jest operową aranżacją głośnej sztuki Aleksandra Dumas’a p.t. „Dama Kameliowa”. Słowo zawarte w tytule – „traviata” tłumaczy się z włoskiego jako „zabłąkana”, „krocząca błędną drogą” i odnosi się do głównej bohaterki – Marie Duplessis. Była ona postacią autentyczną, jedną z najsławniejszych kobiet paryskiego półświatka owych czasów; rozpoznawana była po kwiatach kamelii, którymi zdobiła swe suknie. Jej roczny romans z Dumas’em stał się dla niego inspiracją do napisania dramatu.


UWAGA KONKURS FOTOGRAFICZNY
dodano: 17-03-2011

Z okazji 725-lecia Krobi Ośrodek Kultury i redakcja miesięcznika Kasztelania ogłaszają konkurs fotograficzny pn. "Kocham Moje Miasto". Dla autorów najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody. Przewodniczyć jury konkursowemu będzie artysta fotografik Zygmunt Gajewski z Poznania.

Pobierz:

galeria zdjęć Regulamin konkursu

Zapraszamy na koncert
dodano: 17-03-2011


Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym
dodano: 22-02-2011

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krobi ogłasza przetarg niograniczony na remont i modernizację budynku MGOK - oferty należy składać do 23.03.2011 godzina 13:45, miejsce: Siedziba zamawiającego (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krobi ul.Powstańców Wielkopolskich 27, 63-840 Krobi)


Treść ogłoszenia w BIP

Dofinansowanie dla Ośrodka Kultury w Krobi ze środków Unii Europejskiej
dodano: 07-01-2011

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zatwierdził listę operacji dla działania Odnowa i Rozwój Wsi, realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Ze zgłoszonych 366 wniosków dofinansowanie otrzymało 339. Wśród nich dofinansowanie otrzyma Ośrodek Kultury w Krobi na dwie operacje. Pierwszą z nich to „Adaptacja pomieszczeń po kotłowni węglowej na pomieszczenia siłowni i klubu fitness w Krobi”. Łączny koszt zadania to 628.728,69 natomiast dofinansowanie wyniesie 247.877,00 złotych. Drugą to „Remont i modernizacja budynku Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Krobi”. Koszt zadania wyniesie 222.871,41 natomiast otrzymane dofinansowanie to 137.011,00 złotych. W ramach drugiego zadania zostaną wykonane roboty pokrywcze dachu, wymiana okien na okna z PCV oraz położenie tynku cienkowarstwowego. Natomiast wewnątrz zostanie zakupiony i zamontowany ekran perełkowy (na potrzeby projekcji filmowych) oraz zostaną zakupione i zamontowane nowe kurtyny – formatowa i horyzontalna, oblendowanie ekranu i kurtyny przy drzwiach na sali widowiskowej a także obite zostaną kulisy na scenie.



ZACZAROWANY ŚWIAT DLA KOBIET
dodano: 22-02-2011


UPROWADZENIE Z SERAJU - WOLFGANG AMADEUSZ MOZART
dodano: 22-02-2011

Urocza klasyczna inscenizacja „Uprowadzenia z seraju”, jakby wyjęta z XIX -wiecznych rycin. Bardzo piękne, eleganckie, a przy tym naturalnie wyreżyserowane widowisko. Postaci poprowadzone są wyraziście, zgodnie z typem, jaki reprezentują – układny, romantyczny, ale niekiedy także sprytny Belmonte; Pedrillo mający zdrowy, chłopski rozum i wesołe usposobienie; śmiała i wesoła Blonda. Spektakl płynie wartko, jego główną ozdobę stanowi ażurowa, w stylu mauretańskim scenografia i stylizowane na arabskie kostiumy. Przedstawienie do słuchania i oglądania z prawdziwą przyjemnością.k”.


Zapraszamy na wystawę
dodano: 04-02-2011



Zapraszamy na rockowe WALENTYNKI
dodano: 14-02-2011


STUDENT ŻEBRAK KARL MILLÖCKER
dodano: 10-02-2011

Karl Millöcker stał się kompozytorem jednego dzieła, często nawet miłośnicy operetki znają „Studenta żebraka”, ale nie pamiętają nazwiska jego twórcy. Dla Polaków to dzieło ma wyjątkowy charakter, ponieważ osadzone jest w naszej historii, rozgrywa się w chyba najbardziej polskim z miast – Krakowie, a bohaterami są przedstawiciele polskiej szlachty. „Student żebrak” obfituje jednak w naprawdę piękne i wpadające w ucho melodie. Szczególną popularnością wśród publiczności cieszą się: aria Ollendorfa „Ten policzek wciąż pali mą twarz” oraz finałowa scena „Nad krajem znów wolności blask”.


AKCJA ZIMA
dodano: 28-01-2011


POŁAWIACZE PEREŁ GEORGES BIZET
dodano: 20-01-2011

„Poławiacze pereł” nawiązuje do tradycji francuskiej grand opéra, jednakże to dzieło raczej kameralne. W operze znajdziemy naturalnie wplecione momenty taneczne, melodyjność i liryzm właściwy francuskim operom. Prawdziwymi perłami są duet przyjaciół Nadira i Zurgi z pierwszego aktu, wielki duet miłosny Nadira i Leili z drugiego aktu oraz niezwykle popularny i piękny romans Nadira.


KSIĘŻNICZKA CZARDASZA IMRE KÁLMÁN
dodano: 05-01-2011

„Księżniczka Czardasza” to operetka prezentująca uroki budapesztańskiego kabaretu i wiedeńskich salonów. Konflikt związany z mezaliansem i różnicami społecznymi jest główną siłą napędową akcji. Dekoracje i stylowe kostiumy tworzą odpowiedni klimat do rozegrania tej romantyczno – zabawnej historii. Znakomita jest Deborah Riedel jako Sylva Varescu, która świetnie gra, śpiewa i tańczy czardasze. Richard Bonynge to mistrz batuty, pod którego kierunkiem orkiestra gra wyśmienicie.


Koncert noworoczny
dodano: 05-01-2011

AFFABRE CONCINUI - The Polish Chamber Singers - zespół wokalny śpiewający a cappella, został założony w 1983r. w Poznaniu. Członkowie są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich S.Stuligrosza i J.Kurczewskiego. Zespół koncertuje w największych ośrodkach kulturalnych kraju, a także poza jego granicami (Algieria, Anglia, Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Korea Płd., Liban, Niemcy, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Tajwan, Turcja, Ukraina, Watykan, Włochy). W 1988r. został laureatem Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Gorycji (Włochy) w kategorii zespołów kameralnych, a w 1994 laureatem II nagrody XLII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Arezzo (Włochy). Ma na swoim koncie wiele płyt zawierających repertuar zespołu, który obejmuje ponad 300 utworów, począwszy od muzyki renesansu po muzykę współczesną, kolędy polskie i różnych narodów oraz żarty muzyczne i utwory orkiestrowe - ze znakomitą imitacją instrumentów muzycznych. Nazwa affabre concinui wywodzi się z łaciny i oznacza " idealnie współbrzmiąc", co jest artystycznym credo Zespołu.


   
Archiwum aktualności >>>
   
   
 
 

Design by Jakub Zasina. Copyright C by M-GOK Krobia. All rights reserved.