W dniach 14-15 kwietnia br., Maria Konczewicz i Jagna Knapp, uczennice ZSPiG w Krobi wraz z opiekunką Magdaleną Andrzejewską, uczestniczyły w warsztatach geologiczno-filmowych w Warszawie. Do stolicy dziewczęta udały się w ramach finału ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego na scenariusz filmowy pn „Młodzi o łupkach”, organizowanego przez Instytut Innowacji oraz Państwowy Instytut Geologiczny pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Konkurs ten jest częścią ogólnopolskiego projektu „Wsparcie działań informacyjnych i analityczno-wdrożeniowych nt węglowodorów z formacji łupkowych na rzecz bezpieczeństwa energetycznego Polski i ochrony środowiska”. Ma na celu przede wszystkim wzrost wiedzy młodzieży szkolnej na temat szans i zagrożeń związanych z wydobywaniem gazu z łupków, a także rozwinięcie kreatywności uczniów w kontekście poszukiwania nowatorskich środków wyrazu. Warsztaty filmowe w stolicy były nagrodą dla autorów 15 prac, wybranych spośród 65 prac nadesłanych z całej Polski na konkurs. Praca krobskich gimnazjalistek pt „(Nie) trafiony pomysł” napisana z dużą dawką humoru pod okiem opiekunki, została wysoko oceniona przez jury konkursowe. Do wzięcia udziału w konkursie zachęcił dyrektor Józef Czarnecki, mając na uwadze chociażby fakt, iż patronem szkoły jest geolog – Józef Zwierzycki. Konkurs odbywał się w Państwowym Instytucie Geologicznym, w którym to funkcję dyrektora pełnił Patron krobskiej szkoły. Podczas pierwszego dnia warsztatów przekazano uczestnikom sporo wiedzy teoretycznej (na temat łupków) w postaci prezentacji i wykładów. Atrakcją było spotkanie z aktorem teatralnym i filmowym Maciejem Wilewskim oraz swobodna z nim rozmowa. Drugiego dnia Jagna i Marysia zagrały główne role w filmie krótkometrażowym, nakręcanym w Muzeum Geologicznym, pośród ogromnych eksponatów np. mamuta czy dinozaura. Było to dla nich z pewnością nowe doświadczenie, obfitujące w niecodzienne emocje. Dziewczyny spisały się znakomicie, zyskując pochwały zarówno reżysera jak i kamerzystów. Organizatorzy zadbali, by czas pobytu na warsztatach wypełnić po brzegi. Udało się jedynie pooglądać Warszawę z tarasu widokowego Pałacu Kultury oraz pospacerować nieco po Placu Zamkowym.
-
-
-
800x600
Maria Konczewicz i Jagna Knapp, uczennice ZSPiG w Krobi wraz z opiekunką Magdaleną Andrzejewską, uczestniczyły w dwudniowych warsztatach geologiczno-filmowych w Warszawie w dniach 14-15 kwietnia br. Dziewczyny znalazły się w finale ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego na scenariusz filmowy pn „Młodzi o łupkach”, organizowanego przez Instytut Innowacji oraz Państwowy Instytut Geologiczny pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Konkurs ten jest częścią ogólnopolskiego projektu „Wsparcie działań informacyjnych i analityczno-wdrożeniowych nt węglowodorów z formacji łupkowych na rzecz bezpieczeństwa energetycznego Polski i ochrony środowiska”. Ma na celu przede wszystkim wzrost wiedzy młodzieży szkolnej na temat szans i zagrożeń związanych z wydobywaniem gazu z łupków, a także rozwinięcie kreatywności uczniów w kontekście poszukiwania nowatorskich środków wyrazu. Warsztaty filmowe w stolicy były nagrodą dla autorów 15 prac, wybranych spośród 65 prac nadesłanych z całej Polski na konkurs. Praca krobskich gimnazjalistek pt „(Nie) trafiony pomysł” napisana z dużą dawką humoru pod okiem opiekunki, została wysoko oceniona przez jury konkursowe. Do wzięcia udziału w konkursie zachęcił dyrektor Józef Czarnecki, mając na uwadze chociażby fakt, iż patronem szkoły jest geolog – Józef Zwierzycki. Konkurs odbywał się w Państwowym Instytucie Geologicznym, w którym to funkcję dyrektora pełnił Patron krobskiej szkoły.
Podczas pierwszego dnia warsztatów przekazano uczestnikom sporo wiedzy teoretycznej (na temat łupków) w postaci prezentacji i wykładów. Atrakcją było spotkanie z aktorem teatralnym i filmowym Maciejem Wilewskim oraz swobodna z nim rozmowa. Drugiego dnia Jagna i Marysia zagrały główne role w filmie krótkometrażowym, nakręcanym w Muzeum Geologicznym, pośród ogromnych eksponatów np. mamuta czy dinozaura. Było to dla nich z pewnością nowe doświadczenie, obfitujące w niecodzienne emocje. Dziewczyny spisały się znakomicie, zyskując pochwały zarówno reżysera jak i kamerzystów. Organizatorzy zadbali, by czas pobytu na warsztatach wypełnić po brzegi. Udało się jedynie pooglądać Warszawę z tarasu widokowego Pałacu Kultury oraz pospacerować nieco po Placu Zamkowym.
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 |